Повірка квартирних приладів обліку води

Повірка квартирних приладів обліку води є обов’язковою для всіх типів помешкання та повинна бути здійснена найближчий термін, – зазначає начальник  центру повірки приладів обліку КП «Броваритепловодоенергія». Чинне законодавство регламентує повірку лічильників холодної та гарячої води 1 раз на 4 роки, яка здійснюються за рахунок власників таких вузлів обліку, тобто споживачів  (згідно ч.4 ст.17 Закону  України «Про метрологію та метрологічну діяльність». За результатами повірки встановлюється придатність приладу до подальшого використання. Треба зазначити, що максимальний строк експлуатації встановленого приладу обліку води – 10-12 років.

На сьогодні на балансі та обслуговуванні підприємства є 78 854 лічильників холодної та гарячої води. Близько 65% з них з простроченим повірочним терміном.

Якщо лічильник води неповірений, нарахування оплати за користування послугами централізованого гарячого та холодного  водопостачання та водовідведення буде проводитись на підставі встановлених норм водоспоживання, згідно Рішення виконавчого комітету Броварської міської ради від 24.05.2005р. №201 «Про  порядок розрахунків за комунальні послуги».

Приведемо приклад середніх нарахувань оплати холодної води для квартири при наявності повіреного та неповіреного лічильника (за місяць):

  • на 1 особу (за повіреним лічильником) – 54,53 грн.
  • на 1 особу (за нормою, за неповіреним лічильником) – 134,05 грн.
  • на 3 особи (за повіреним лічильником) – 163,58 грн.
  • на 3 особи (за нормою, за неповіреним лічильником) – 402,14 грн.

Звертаємо увагу на те, що оплата по встановленим нормам нарахування перевищує оплату за фактичними значеннями лічильників, тому вчасна повірка є, в першу чергу, в інтересах громадян!

У зв’язку з навантаженням на гаманець споживачів в опалювальний період, потім з обмежувальними заходами, спрямованими запобіганню поширення корона вірусу,  КП «Броваритепловодоенергія»  не проводило нарахування оплати за користування послугами централізованого водопостачання та водовідведення по нормі водоспоживання, у випадку простроченого терміну повірки. На даний час в країні знято багато обмежень, у зв’язку з пом’якшенням карантинних заходів, тому КП «Броваритепловодоенергія» буде вимушене все ж таки проводити нарахування по нормі, в рамках діючого законодавства.

Зазначимо, що споживачі можуть звернутися послугами по повірці лічильників до КП «Броваритепловодоенергія». Підприємство оснащене стаціонарною вимірювальної  лабораторією для повірки приладів обліку води та проводить повірку лічильників з демонтажем. Роботи виконуються згідно вимог діючого законодавства в метрологічній галузі. Адреса лабораторії по повірці лічильників: м. Бровари вул. Грушевського 1/1 (приміщення бойлерної біля офісу  КП «Броваритепловодоенергія»).

Телефони для замовлення послуги повірки лічильників води: 3-40-10; (067) 323-19-91; (050) 444-22-98, (050) 477-01-41. У лабораторії перевіряють цілісність та якість роботи лічильника, тестують його, при необхідності проводять чистку, потім опломбовують сам прилад. Процес повірки лічильника з демонтажем займає в середньому 10-14 днів. При встановленні непридатності лічильника, необхідно придбати новий та звернутись за послугою заміни лічильника до КП «Броваритепловодоенергія».

Вартість повірки лічильників води (з 20.07.2020р.):

  • повірка засобів обліку води в квартирах та будинках приватного сектору (1од) – 441 грн.
  • повірка засобів обліку води в приватному секторі з лічильниками в колодязі (1од)  – 776 грн.
  • заміна лічильника (з попереднім розпломбуванням непридатного лічильника та опломбуванням нового) – 309 грн.

ЗАЯВИ:

Заява+Рахунок на повірку лічильника в квартирі та приватному секторі

Заява+Рахунок на Заміну лічильника

Заява+Рахунок на повірку лічильників в колодязі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.