Роз’яснення стосовно припинення гарячого водопостачання

Шановні мешканці м. Бровари!

У відповідь на численні звернення, адміністрація КП «Броваритепловодоенергія» надає роз’яснення стосовно припинення гарячого водопостачання.

КП «Броваритепловодоенергія»  було припинено надання послуги з централізованого гарячого водопостачання в м. Бровари в зв’язку з відсутністю укладеного договору з НАК «Нафтогаз України»,  виділених лімітів на природний газ, а також наявністю заборгованості споживачів за отримані послуги та  заборгованістю за спожитий природний газ перед НАК «Нафтогаз України».

21 грудня 2015 року між ПАТ «НАК «Нафтогаз України» (газопостачальна організація) та КП «Броваритепловодоенергія» було укладено договір на постачання природного газу для виробництва теплової енергії населенню, у першому кварталі 2016 року.

01.04.2016 року КП «Броваритепловодоенергія» направило на адресу ПАТ «НАК «Нафтогаз України», для належного оформлення, додаткову угоду на постачання природного газу у квітні 2016 року.

Проте, на теперішній час додаткова угода не підписана стороною «НАКу», а КП «Броваритепловодоенергія» було повідомлено, що постачання газу можливе лише при умові підписання інших додаткових угод, які тягнуть за собою нарахування пені, штрафів та інфляційних втрат у разі несвоєчасних розрахунків, та при відсутності заборгованості за природний газ. В свою чергу розрахуватися в терміни передбачені договором, немає можливості, адже частина даних коштів складає борг населення за послуги з теплопостачання, решта боргу (більша частина) складають пільги, субсидії та субвенція з різниці в тарифі, що надходять з державного бюджету шляхом проведення взаєморозрахунків між КП «Броваритепловодоенергія», державою та НАКом, від оформлення, яких останній відмовляється.

Підписання даних додаткових угод на умовах НАКу призведе до 100% стягнення штрафних санкцій у судовому порядку. На сьогодні, судова практика склалася таким чином, що у стягненні штрафних санкцій з теплопостачальних організацій на користь НАКу у більшості випадків суд відмовляє, в зв’язку з чим і виникли такі жорсткі умови для постачання природного газу. Державою ж не передбачено покриття витрат на штрафні санкції з бюджету, а тому останні будуть покладатися  на споживачів.

Заборгованість за природний газ станом на 29.04.16р. – 19295,4 тис.грн.

в тому числі за договорами:

– ТЕ газ для населення –  16840,4 тис.грн.

– БО газ для бюджетних організацій та інших споживачів – 2455,0 тис.грн.

Слід розуміти, що у всіх теплопостачальних організацій України виникає касовий розрив при розрахунках за спожитий природний газ перед НАК «Нафтогаз України». Тому, що розрахуватися за природний газ використаний у квітні для виробництва теплової енергії КП «Броваритепловодоенергія» зможе лише в травні, коли надійдуть кошти від споживачів за послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання за квітень. Крім того оплата за послуги підприємству надходить як живими коштами, так і в безготівковому розрахунку –  житлові пільги та субсидії для населення, які держава надає малозабезпеченим категоріям споживачів, і які потім підприємство може використати для проведення взаємозаліку з НАК «Нафтогаз України» за природний газ. Виходячи з вищевикладеного у КП «Броваритепловодоенергія» не завжди є можливість своєчасно розраховуватися за спожитий природний газ.

Вищезазначена заборгованість виникла в зв’язку з тим, що підприємству не профінансовано субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію,  послуги з опалення та постачання гарячої води, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню  у зв’язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з опалення та постачання гарячої води тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування. Заборгованість з субвенції за 2015 рік становить – 11982 тис.грн.

Крім того станом на 01.04.2016 року у підприємства обліковується заборгованість з пільг та субсидій в сумі 6995,5 тис.грн. за лютий та березень 2016 року. На дану суму заборгованості КП «Броваритепловодоенергія» планувало провести взаємозалік з НАК «Нафтогаз України» за природний газ. Але, на сьогоднішній день, НАК «Нафтогаз України» відмовляється від проведення взаємозаліків по житловим пільгам та субсидіям (які є частиною оплати послуг  підприємства) в рахунок погашення боргу за природний газ та вимагає оплату виключно живими коштами.

Хочемо зауважити, якщо б  КП «Броваритепловодоенергія» підписало додаткові угоди на вимогу НАК «Нафтогаз України», то на суму боргу, яка практично повністю погашається за рахунок дотації, а також пільг та субсидій, НАК мав би право звернутися до суду з вимогою про відшкодування нарахованих пені, штрафів та інфляційних втрат, які могли би скласти близько 6-7 млн.грн. додатково до основного боргу. На покриття даної суми у підприємства не було би ніяких механізмів та коштів.

Також слід зазначити, що  Кабінетом Міністрів України було прийнято рішення про впорядкування ціни на природний газ для споживачів та встановити ціну природного газу як товару на рівні 100%. Відповідно кінцева ціна природного газу з 1 травня 2016 року становитиме 6879 грн. за тисячу кубів.

На сьогоднішній день на підприємстві діють тарифи встановлені Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та  комунальних послуг № 1171 від 31.03.2015 року з на послуги з  централізованого постачання гарячої води що надаються населенню на рівні:

– послуга з постачання гарячої води за умови підключення рушникосушильників до систем гарячого водопостачання  – 39,38 грн за 1 куб.м. з ПДВ;

– послуга з постачання гарячої води за умови відсутності рушникосушильників – 36,53 грн за 1 куб.м. з ПДВ.

Вартість природного газу в діючих тарифах визначена на рівні 3004,13 грн./тис.м.куб. Хочемо зазначити, що питома вага природного газу в діючих тарифах для населення складає близько 60%.

В зв’язку зі зміною ціни на природний газ Національною комісією, що здійснює державне регулювання ринку енергетики та комунальних послуг будуть встановлені нові тарифи на послуги з централізованого гарячого водопостачання на рівні 75-80 грн за 1 куб.м. з ПДВ. Також Постанова зі встановлення тарифів на послуги з опалення та гарячого водопостачання передбачає проходження  процедури   реєстрації в Міністерстві юстиції України. Орієнтовно нові тарифи теплопостачальні підприємства отримають з 1 червня 2016 року.

КП «Броваритепловодоенергія» не погоджується з такою жорсткою політикою ПАТ «НАК «Нафтогаз України», а тому з проханням вирішити таку складну ситуацію звернулося до прем’єр – міністра України, віце-прем’єр–міністра України – міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, голови Київської обласної Державної адміністрації, Департаменту житлово-комунального господарства паливно-енергетичного комплексу та безпосередньо до самого керівництва ПАТ «НАК «Нафтогаз України», але жодної письмової відповіді не отримано.

В зв’язку з вищевикладеним КП «Броваритепловодоенергія»  припинило надання послуги централізованого гарячого водопостачання мешканцям м. Бровари.  До речі, така ситуація склалася і в інших теплопостачальних підприємств України, і мешканці інших населених пунктів опинилися без гарячої води.

На теперішній час, питання постачання природного газу, на жаль, досі залишається не вирішеним, але КП «Броваритепловодоенергія» вживає всіх необхідних та можливих заходів.

 

З повагою, адміністрація КП «Броваритепловодоенергія».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.