Нові Правила приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення

02.02.2018 набрали чинності Правила приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення та Порядок визначення розміру плати, що справляється за понаднормативні скиди стічних вод до систем централізованого водовідведення, затверджені наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово – комунального господарства України від 01.12.2017 № 316 та зареєстровані в Міністерстві юстиції України від 15.01.2018 за № 56/31508 та за № 57/31509 відповідно.

Нові Правила покликані уберегти українців від масштабних екологічних катастроф, зберегти їх здоров’я та життя, забезпечити захист персоналу, обладнання та природного середовища.

Нажаль, підприємства різних галузей промисловості та видів господарської діяльності скидають у каналізацію жири, відпрацьовані нафтопродукти, сміття, грунт, абразивні порошки та інші грубодисперсні зависі, гіпс, вапно, пісок, металеву та пластмасову стружку, жири, смоли, мазут, речовини з небезпечними бактеріальними, вірусними, токсичними забрудненнями, що іноді призводить до зупинки роботи каналізаційних насосних станцій. Залпові скиди, які відбуваються в основному вночі, становлять загрозу, їх дуже важко відстежити і саме вони значною мірою руйнують систему.

Постійні засмічення та пориви колекторів стають причиною виливу на поверхню стоків, у складі яких – шкідливі та небезпечні для життя та довкілля речовини, що може різко погіршити санітарно-епідемічну ситуацію в України.

У Правилах вводяться нові поняття, зокрема «стічна вода технологічного походження», «арбітражна проба»; замість терміну «умови на скид» вводиться поняття «вимоги до скиду стічних вод».

Також Правила визначають допустиму концентрацію забруднюючих речовин, що можуть скидати в систему централізованого водовідведення, врегульовують серед іншого питання відбору проб та документального оформлення цього процесу, умови скиду та оплати стічних вод.

Допустимі величини показників якості стічних вод приведені Правилами у відповідність до вимог стандартів Європейського Союзу.

Також встановлено перелік виробничих процесів, при здійсненні яких споживач повинен мати локальні очисні споруди для попереднього очищення стічних вод перед їх скиданням до системи централізованого водовідведення та очищення стічних вод.

На підставі загальнодержавних Правил розробляються Місцеві правила приймання стічних вод, які затверджуються органами місцевого самоврядування та враховують місцеві особливості приймання та очищення стічних вод.

Місцеві правила передбачають:

– основні вимоги щодо приймання та скидання стічних вод населеного пункту підприємствами водовідведення;

– вимоги до якості та режиму скидання стічних вод;

– визначення механізму контролю за скидання стічних вод;

– розмір плати, що справляється із суб’єктів господарювання за понаднормативні скиди стічних вод до системи водовідведення та за порушення вимог щодо якості та режиму скидання стічних вод;

– визначення механізму компенсації власникові мереж, споруд, устаткування системи водовідведення відповідного населеного пункту витрат на відновлення таких мереж, споруд , устаткування, обумовлених їх пошкодженням або руйнуванням унаслідок порушення вимог щодо скидання стічних вод тощо.

На даний час  Місцеві правила приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення  міста Бровари розробляються.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.