СТАН ПІДГОТОВКИ ДО ОПАЛЮВАЛЬНОГО ПЕРІОДУ 2020-2021рр.

Вже в квітні 2020 року, після закінчення опалювального сезону 2019-2020 рр., КП «Броваритепловодоенергія» почало підготовку до наступного опалювального сезону 2020-21рр. Не зважаючи на карантин, працівниками підприємства  ні на хвилину не припинялися роботи з підготовки внутрішньо-будинкових систем житлових будинків, зовнішніх теплових, водопровідних та каналізаційних мереж. Підприємство  продовжує роботи згідно «Заходів по підготовці до осінньо-зимового періоду 2020-2021рр. КП «Броваритепловодоенергія». Виконується поточний та капітальний ремонти, заміна обладнання та енергоефективні заходи направлені на зменшення споживання енергоресурсів.

Станом на 01.09.2020р. виконані наступні роботи:

 1. Район Котельних.

В обслуговуванні підприємства знаходиться 25 котельних, 7 з яких дахові. 18 котельних з 25 є технічно підготовленими. 10-мають Акти готовності до опалювального сезону, решта– отримають Акти до 15.09.2020р. Роботи по 7 даховим котельням ще продовжуються.

Суттєве поліпшення було виконано на одній з центральних котелень міста по вул. Я.Мудрого,96. Проведено технічне переоснащення обладнання з заміною трьох застарілих мережевих насосів на два нових потужних, з частотно-регулюючим приводом, що зменшить споживання електроенергії і витрат на її оплату.

Основні види робіт, які виконувалися, мають різні ступені складності: це ремонт котлів, насосів, газо- й теплопроводів, димових труб та іншого обладнання, за допомогою  якого виробляється тепло для броварчан.

 1. Район теплових мереж.

Проведено гідравлічні випробування на всіх ділянках теплових мереж ( 81 км) та усунено 87% пошкоджень трубопроводів. Також проведено капітальний ремонт тепломереж, за адресами: вул. В.Великого, 4 та С.Москаленка, 16-26. Проводиться благоустрій та асфальтування прилеглої території. Триває капітальний ремонт центральної магістралі тепломережі за адресою: бульвар Незалежності, 2, у напрямку площі Свободи. Плановий ремонт передбачає заміну зношених сталевих труб на попередньо ізольовані, виготовлені за сучасними технологіями з терміном експлуатації більше 25 років. Завершення робіт заплановано 17.09.2020р.

 1. Центральні теплові пункти.

100% обладнання 37-ми ЦТПпо місту приведено у готовність. Проведено гідравлічні випробування та промивка водогрійних теплообмінників. Виконано ревізію запірноїта регулюючої арматури. Також виконано проектні роботи по переоснащенню двох ЦТП: по вул.Петлюри,13/1 та Короленко,70/1, що дозволить у наступному році замінити кожухотрубні теплообмінники великого об’єму на пластинчаті, та зменшити втрати теплоносія при транспортування теплової енергії.

 1. Район водопровідних мереж.

Усунені поточні пориви на мережах, проведено ремонт та заміна запірної арматури, пожежних гідрантів, продовжуються роботи по промиванню водопровідних мереж. Щоденно проводиться огляд водопровідних колодязів, та у разі необхідності здійснюються ремонтні роботи.

 1. Каналізаційні мережі.

Відремонтовано 65 оглядових каналізаційних колодязів. Проведено встановлення та заміну 22 люків, виконано 656 прочищень каналізаційних колодязів. Здійснено 4 км промивки мереж. Роботи не припиняються та проводяться постійно.

 1. На Каналізаційно-насосних станціях проведено ревізію та ремонт насосів, а також запірної арматури. Щоденно здійснюються роботи по видаленню твердих побутових відходів у грабельних відділеннях.
 2. Водоочисні споруди.

На постійній основі здійснюються ревізія, ремонт насосів, запірної арматури. Зокрема прочищено трубопроводи первинної та вторинної подачі гіпохлориту. Проведено миття камер хлопкоутворення та трьох відстійників питної води від осаду та мулу, загальною площею 2500м2. Виконано підготовчі роботи для засипки кварцевого піску у фільтри, що використовуються для фільтрування питної води.

 1. Каналізаційно-очисні споруди.

Виконано капітальний ремонт 2-х первинних відстійників із заміною металевих конструкцій. На аеротенках проведено роботи по заміні 50 м перфорованого трубопроводу Ø110 мм. В приймальній камері замінено решітку-дробарку. Замінено 14 засувок Ø 100-250 мм. На постійній основі здійснюються ревізія, ремонт насосів, запірної арматури.

З метою модернізаціївиробничих потужностей по очистці стічних вод та механічного зневоднення осаду, підприємство залучило вітчизняну спеціалізовану компанію, яка виробляє високотехнологічне обладнання для КОС та надасть пропозиції щодо впровадження сучасних стандартівекологічної безпеки.

 1. Район внутрішньо-будинкових інженерних мереж.

Проведено 100% гідравлічних випробувань та промивку внутрішньо-будинкових інженерних мереж житлових будинків міста, складено Акти готовності. За фінансової підтримки міського голови виконано капітальний ремонт систем опалення, гарячої, холодної води та каналізації в житлових будинках за адресами: вулиця Гагаріна, 3, 11, вулиця Небесної Сотні 9, 11, вулиця Петлюри, 23в, вулиця Олімпійська, 7а, Москаленка, 7 та 9, а також проведено переоснащення індивідуального теплового пункту в будинку за адресою Грушевського, 17, що дозволило усунути шум та вібрацію при роботі обладнання.

Також продовжуються роботи з підготовки будинків ОСББ.

 1.  Служба повірки приладів обліку

На котельних підприємства здійснено повірку та підготовлено до роботи комерційні прилади обліку газу та теплової енергії. Проведена державна метрологічна повірка 80% комерційних приладів обліку теплової енергії, встановлених в житлових будинках міста.

 1.  Хімічна служба.

Хімлабораторія по підготовці води для котлоагрегатів та теплових мереж

Заповнено теплотраси хімочищеною водою від котелень за адресами: Я.Мудрого, 96, вул.Незалежності,26/1, вул.Київська,296/1, вул.С.Москалека,16, вул.С.Москаленка,2, вул.Шевченка,21/1, вул.О.Білана,1/1. Проведена перевірка обладнання хімводоочистки після гідровипробувань на котельнях за адресами: вул. Шевченка, 21; О.Білана,1; вул.Благодатна,80.

 

Хіміко –вимірювальна лабораторії стічної води

Щоденно проводиться аналіз стічних вод , проводиться аналіз поверхневих вод у  р.Красилівка, 500 м вище та нижче скиду очищених стічних вод з КОС  (15 показників – 1 раз на місяць). Здійснюється перевірка підприємств міста на дотримання вимог до скиду стічних вод установлених «Правилами приймання стічних вод до системи централізованого водовідведення міста Бровари» – 41 підприємства, в кількості 693 аналізів.

Хіміко-бактеріологічна лабораторія  питної води

Лабораторія здійснює щоденний контроль поверхневої води з джерела водопостачання р.Десна, підземної води із свердловин та бюветів міста. Лабораторно-виробничий контроль води на ВОС проводиться згідно Робочої програми, затвердженої директором та узгодженої ДУ Держпродспоживслужби на 36 показників, з них:   залишковий хлор –  цілодобово, щогодини; забарвленість, каламутність – кожні дві години; мікробіологічні показники – щоденно по етапах очистки. Лаборанти обробляють дезінфікуючими розчинами 6 бюветів міста тричі на добу.

 

 1. Електротехнічна служба.

Проведені планово-попереджувальні роботи електродвигунів, пускачів, автоматів  – 171 штук на ЦТП та 524 на котельних.  Виконано наладку автоматики обладнання на котельних та ЦТП – 152 штуки. Перевірено на справність та здійсненна профілактика силових мереж та мереж освітлення.  Продовжуються роботи по заміні електролічильників застарілого зразку на більш сучасні, з дистанційною передачею даних, на об’єктах підприємства.

 1. Автотранспортна дільниця.

На балансі підприємства знаходиться 49 одиниць спецтехніки. Виконано капітальний  ремонт на 10 одиницях. Постійно проводиться технічне обслуговування та поточний ремонт автотранспорту для підтримання його в робочому стані, не зважаючи на стару матеріальну базу. Підприємством розробляються програми з оновлення автомобільного парку.

 1.  Бювети

Проведено заміну шарових кранів в кількості 20шт, мембран гідроакумуляторів 3 шт., відремонтовано тяги кранів 4 шт.

Щоденно проводяться роботи з обслуговування бюветних комплексів міста фахівцями підприємства.

 1. Ремонтно-будівельна дільниця

Перевірено будівлі та споруди підприємства, проведено поточний ремонт –  ЦТП за адресою: вулиця Незалежності, 15/1, адмінбудівля по вулиці Герцена, 3, будівля Району ВБС по вулиці Металургів, 52, приміщення котельні по вулиці Я. Мудрого, 96. Продовжується ремонт покрівлі в будівлі водоочисних споруд 2-го підйому по вул. Металургів та каналізаційно-насосної станції за адресою: вулиця Петлюри, 21в.

Висновок – технічний стан основних виробничих фондів, будівель та споруд, обладнання та мереж, які знаходяться на балансі підприємства, знаходиться в технічно справному стані, що дозволить вчасно розпочати опалювальний сезон в м.Бровари.

На жаль, через недостатність фінансових ресурсів, підприємство не має можливості виконати ще більший обсяг підготовчих робіт, але це не вплине на стале проходження опалювального сезону 2020-2021рр.

Крім того, працівники підприємства надають послуги з підготовки до нового опалювального  сезону закладам освіти та іншим бюджетним установам. Школи та дитячі садочки міста – підготовлені на 99%. Роботи з підготовки садочку «Сонечко» тривають.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.